Email: office@yourdomain.com
Phone:: +44 20 7240 9319
back to top

Kurzy a tábory

Prečo si vybrať fotografický kurz, ktorý organizuje práve Stredoeurópsky dom fotografie?

– viac ako 25 ročná tradícia inštitúcie a organizovania fotokurzov
– špičkoví lektori, umeleckí fotografi v slobodnom povolaní, pedagógovia, s ukončeným vysokoškolským vzdelaním v oblasti fotografie
– dostupné ceny, ktoré môžeme udržať len vďaka podpore Fondu na podporu umenia

Je mnoho organizátorov fotokurzov, ale treba si uvedomiť, že nie každý kto fotí je naozaj fotograf a nie každý fotograf je aj dobrý pedagóg. V prvom rade zvážte, aká inštitúcia kurz organizuje, akú má históriu a tradíciu. Akých lektorov? Ak ho organizuje jednotlivec, má vôbec fotografické vzdelanie (len stredoškolské v obore? vysokoškolské v obore?) alebo to je len človek, ktorý si kúpil digitálny fotoaparát, už dlho a rád fotí, tak si chce privyrábať aj učením? Je uznávaný ako umelecký fotograf u nás alebo dokonca v zahraničí?

Stredoeurópsky dom fotografie je ojedinelá stabilná inštitúcia na Slovensku, lebo sa venuje len fotografiám. Je v kontakte so slovenskými i svetovými špičkami v oblasti fotografie. Prevádzkuje celoročne dve fotografické galérie, v ktorých sa  raz mesačne striedajú výstavy, už viac ako 25 rokov počas novembra organizuje najstarší fotografický festival v strednej a východnej Európe, publikuje časopis Fotonoviny, ale aj monografie a katalógy, združuje talentovaných amatérov v Klube priateľov fotografie pri SEDF – cieľom je rozvoj a propagácia neprofesionálnej fotografickej tvorby na Slovensku.