Email: office@yourdomain.com
Phone:: +44 20 7240 9319
back to top

31. MESIAC FOTOGRAFIE

2. – 30. NOVEMBER 2021
OTVÁRACÍ TÝŽDEŇ
2. – 6. NOVEMBER 2021

VÝSTAVY

 

Boris Németh (SK)
miesto: Galéria Médium
kurátor: Juraj Mojžiš

 

Alan Hyža (SK)
miesto: Galéria Martina Martinčeka, Stredoeurópsky dom fotografie
kurátor: Dušan Dušek

 

Camera Obscura
miesto: Mestské múzeum
kurátor: Martin Kleibl

 

Bratislavské fotografické ateliéry 1918–1948
miesto: Múzeum fotografie, Stredoeurópsky dom fotografie
kurátor: Martin Kleibl

 

Bratislava – zlaté 60-te
Karol Kállay, Bohumil Puskailer, Ivan Matejka, Anton Šmotlák, Anton Podstraský, Anton Fiala
miesto: Slovenská výtvarná únia
kurátor: Václav Macek, Eva Hodek

 

Maxim Marmur (RU) – Čas ticha
miesto: Kaplnka sv. Jána Evanjelistu
kurátor: Evgenij Berezner

 

Isabel Muñoz: 1001 (ES)
miesto: Galéria Profil, Stredoeurópsky dom fotografie
kurátor: Francois Cheval

 

Michal Škoda (CZ) – Priestorová introspekcia
miesto: Galéria 19
kurátorka: Silvia Čúzyová

 

Latentné revolúcie
Milota Havránková (SK), Libuše Jarcovjáková (CZ), Zuzana Pustaiová (SK) 
miesto: Pálffyho palác, Galéria mesta Bratislavy (GMB)
kurátorka: Anna Vartecká

 

Karel Slach – Pocta Karlu Vachkovi
miesto: České centrum Bratislava
kurátorka: Pavlína Vogelová

 

12 poľských fotografiek
Małgorzata Wakuluk, Agata Grzybowska, Paulina Deptuła, Joanna Mrówka, Julia Zabrodzka, Edyta Kielian, Karolina Jonderko, Iness Rychlik, Weronika Gęsicka, Anna Liminowicz, Marzena Wystrach, Marta Szysz
miesto: Poľský inštitút v Bratislave
kurátorka: Inez Baturo

 

Mihajl Novakov (BUL)
miesto: Bulharský kultúrny inštitút v Bratislave
kurátori: Boris Missirkov, Georgi Bogdanov

 

Lucien Hervé (HU)
miesto: Maďarský kultúrny inštitút, Bratislava
kurátor: László Erdész

 

Viva Latina! 1
Sebastião Salgado, Carol Arantes, Marcos López, Luisa Dörr, Cássio Vasconcellos, Pablo Corral Vega, Emmanuel Honorato Vázquez, Tomás Munita, Martin Bernetti, Pedro Pardo, Carl de Souza
miesto: Zoya Gallery
kurátori: Lois Lammerhuber, Florence Drouet

 

Viva Latina! 2
miesto: Michalská ulica (outdoor)
kurátori: Lois Lammerhuber, Florence Drouet

 

Yolanda Andrade (MEX)
miesto: Dom umenia
kurátorka: Eva Hodek

 

Maxime Ballesteros (FR)
miesto: Dom umenia
kurátorka: Marie Eve Lafontaine

 

Boris Missirkov, Georgi Bogdanov (BUL) Po stopách slávnej minulosti
miesto: Pistoriho palác
kurátorka: Eva Hodek

 

Karel Slach (CZ)
miesto: Pistoriho palác
kurátorka: Pavlína Vogelová

 

Nová post-fotografia (IT)
miesto: Slovenská výtvarná únia
kurátorka: Gigliola Foschi

 

Iris Andraschek (AT)
miesto: Rakúske kultúrne fórum v Bratislave
kurátor: Thomas Licek

 

Inštitút tvorivej fotografie (CZ)
miesto: Galéria Z
kurátor: Vladimír Birgus

 

Judita Csáderová (SK) – Satellites
miesto: Moskva
kurátorka: Monika Mikušová

 

Tibor Borský (SK)
miesto: Budapešť
kurátor: Václav Macek

 

Jana Ilková (SK)
miesto: Varšava

SPRIEVODNÝ PROGRAM

100 najlepších fotografických kníh v strednej a východnej Európe 2000–2020
miesto: Univerzitná knižnica v Bratislave
kurátorka: Denisa Jašová

 

Prezentácia nových kníh – Boris Németh, Jozef Sedlák

 

Adam Mazur (PL): Photoblok – Stredná Európa vo fotoknihách 1920–2010
prednáška | November 4, 2021
miesto: Univerzitná knižnica v Bratislave

 

Okrúhly stôl – Autorská kniha
November 4, 2021
miesto: Univerzitná knižnica v Bratislave

 

Konferencia
miesto: Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave
téma: Post-kyber fotografia
účastníci: SK, CZ, ESP, AUS, EST, RU, FR

 

Dielne | Prednášky | Masterclass | Filmové projekcie | Diskusie | Stretnutia s autormi | Ulička fotografie | Komentovaná prehliadka festivalu| Portfolio prechádzka