Email: office@yourdomain.com
Phone:: +44 20 7240 9319
back to top

FOTOGRAFICKÉ KURZY V RÁMCI MESIACA FOTOGRAFIE S ROBOM KOČANOM

 

HRA SO SVETLOM

Lektor: Robo Kočan
Miesto: Stredoeurópsky dom fotografie, Prepoštská 4, Bratislava
Cena: 80 eur
Počet účastníkov: 10
Kontakt: Lucia Matejovičová, +421 905 12 71 85, matejovicova@sedf.sk

Dátum: 17.11.2019

O kurze slovami lektora: Sú rôzne druhy svetla a osvetlenia, ktoré sa dajú navzájom kombinovať a kreatívne využiť pri fotografovaní portrétu, produktu, architektúry alebo vo výtvarnej fotografii.

Rád vo fotografii experimentujem a rôzne kombinujem svetlo. Svetlo je základný prostriedok pre vznik fotografie a sú rôzne zdroje svetla, ktoré môžeme vzájomne kombinovať a vytvoriť tak zaujímavú atmosféru na výslednej fotke bez použitia photoshopu.

Počas niekoľkých hodín by som chcel účastníkov naučiť, ako svetlo cítiť, ako ho používať a využívať na dosiahnutie určitej atmosféry, ale aj niečo viac. A to je, ako so svetlom pracovať aj hravo a kreatívne. Ako sa dajú so svetlom urobiť malé zázraky, ktoré urobia z bežnej fotky niečo výnimočné. Táto kreatívna práca so svetlom môže byť pre mnohých využiteľná aj v komerčnej praxi pri rôznej zákazkovej fotografii.

Orientačný program (pozor zmena v čase oproti informáciám v tlačených materiáloch):
11:00 – 12:00 prezentácia tvorby lektora a oboznámenie sa s témou
12:00 – 14:00 oboznámenie sa s rôznym osvetlením – zábleskové svetlá, odrazové plochy, rôzne ručné baterkové svetlá a praktické ale aj kreatívne použitie týchto svetiel pri fotení v ateliéry.
14:00 -15:00 obed
15:00 – 18:00 fotografovanie s použitím rôznych kombinácii svetla – denné + umelé, dlhá expozícia s kombinovaným osvetlením, svetelné šablóny
18:00 – 21:00 luminografia v uličkách Bratislavy

 

Potrebné veci: – fotoaparát + statív, externý blesk, rôzne zdroje svetla – baterky rôznej veľkosti, farebnosti a intenzity svetla.

 

Viac informácií o lektorovi: www.robokocan.com