Email: office@yourdomain.com
Phone:: +44 20 7240 9319
back to top

FOTOGRAFICKÉ KURZY V RÁMCI MESIACA FOTOGRAFIE S ROBOM KOČANOM

Lektor: Robo Kočan
Miesto: Stredoeurópsky dom fotografie, Prepoštská 4, Bratislava
Cena: 80 eur
Počet účastníkov: 10
Kontakt: Lucia Matejovičová, +421 905 12 71 85, matejovicova@sedf.sk

  

Experimentálna fotografia
Dátum: 16.11.2019

O kurze slovami lektora: Môj prístup k fotografii je hravý a kreatívny. Médium fotografie používam na to, aby som vyjadril svoje pocity, alebo reagoval na určité podnety či už spoločenského diania, alebo vnútorné pochody človeka ako takého. Fotografiu prepájam s inými médiami (maľba, kresba, inštalácia, projekcia, …), čo nie je samoúčelné, ale pre mňa potrebné, aby som tú ktorú myšlienku alebo pocit vystihol čo najlepšie. Týmto prístupom a postupom sa moje diela stávajú jedinečné a originálne.

Účastníkov tohto workshopu by som chcel naučiť, ako k výtvarnej fotografii pristupovať, na čo by mali myslieť, kým fotografiu zrealizujú do finálnej podoby, a aby sa nebáli do fotografie priamo zasahovať, čím vzniká jedinečný originál.

 

Program:
09:00 – 10:00 prezentácia tvorby lektora a oboznámenie sa s témou
10:00 – 12:00 kolorovanie prinesených fotiek – ukážka postupu a prvý pokus
12:30 -13:30 obed
13:30 – 16:30 kolorovanie a koláž s prinesenými fotkami
17:00 – 19:00 luminografia v uličkách Bratislavy

Potrebné veci:

  • na kolorovanie – anilínové farby, mäkké štetce, čiernobiele fotografie na barytovom papiery, ktoré budeme kolorovať, môžu byť aj vytlačené na pigmentovej tlačiarni na fine art papiery (najlepšie matný).
  • na koláže – fotografie (rôzne staré – nepotrebné), ktoré budeme strihať a kombinovať medzi sebou = koláž, najlepšie rôzne krajiny, ktoré by sa dali medzi sebou kombinovať alebo portréty. Nožničky, lepidlo tuhé ako pomáda na pery.
  • luminografia – rôzne svetelné zdroje – baterky, prskavky, externý blesk, statív a fotoaparát s možnosťou expozície minimálne 30 sekund.

 

Hra so svetlom

Dátum: 17.11.2019

O kurze slovami lektora: Sú rôzne druhy svetla a osvetlenia, ktoré sa dajú navzájom kombinovať a kreatívne využiť pri fotografovaní portrétu, produktu, architektúry alebo vo výtvarnej fotografii.

Rád vo fotografii experimentujem a rôzne kombinujem svetlo. Svetlo je základný prostriedok pre vznik fotografie a sú rôzne zdroje svetla, ktoré môžeme vzájomne kombinovať a vytvoriť tak zaujímavú atmosféru na výslednej fotke bez použitia photoshopu.

Počas niekoľkých hodín by som chcel účastníkov naučiť, ako svetlo cítiť, ako ho používať a využívať na dosiahnutie určitej atmosféry, ale aj niečo viac. A to je, ako so svetlom pracovať aj hravo a kreatívne. Ako sa dajú so svetlom urobiť malé zázraky, ktoré urobia z bežnej fotky niečo výnimočné. Táto kreatívna práca so svetlom môže byť pre mnohých využiteľná aj v komerčnej praxi pri rôznej zákazkovej fotografii.

Program:
09:00 – 10:00 prezentácia tvorby lektora a oboznámenie sa s témou
10:00 – 12:00 oboznámenie sa s rôznym osvetlením – zábleskové svetlá, odrazové plochy, rôzne ručné baterkové svetlá a praktické ale aj kreatívne použitie týchto svetiel pri fotení v ateliéry.
12:30 -13:30 obed
13:30 – 16:30 fotografovanie s použitím rôznych kombinácii svetla – denné + umelé, dlhá expozícia s kombinovaným osvetlením, svetelné šablóny
17:00 – 19:00 luminografia v uličkách Bratislavy

 

Potrebné veci: – fotoaparát + statív, externý blesk, rôzne zdroje svetla – baterky rôznej veľkosti, farebnosti a intenzity svetla.

 

Viac informácií o lektorovi: www.robokocan.com