Email: office@yourdomain.com
Phone:: +44 20 7240 9319
back to top

David Těšínský /CZ/ – Príbehy ľudí

26.4.-2.6.2019

David Těšínský patrí k najmladšej generácii českých fotografov. Začal fotiť už na strednej škole. Za svoju prácu však už získal niekoľkokrát cenu Czech Press Photo a jeho fotky publikovali v The Sun Alebo le Monde. Jeho reportáže zachytávajú príbehy Ľudí z celého sveta. Vidíme ich pri ich bežnom živote, často v drsných podmienkach Alebo priam vo vojnových konfliktoch. Hraničné emóciám podčiarkuje krikľavosť farieb.
Výstava predstaví kolekcie Troch desiatok fotografií z Těšínskeho rôznych reportáží z domova ai zo sveta. Každá je silným príbehom, silnou emóciou, drsnou výpoveďou o svete. Za svoju prácu však už získal niekoľkokrát cenu Czech Press Photo a jeho fotky publikovali v The Sun Alebo le Monde.

 

David Těšínský : „ČO a AKO je pre mňa kľúčový termín. Kontroverzné kreatívne.“
Už vyše 10 rokov fotografujem subkultúry a ľudí s nejakým spôsobom pre mňa špeciálnym, niekedy aj kontroverzným Lifestyle alebo osudom. Prevažne v Ázii, Amerike, Európe a aj Afrike.
Pomocou fotografie vyjadrujem, že fotografia je aj liek aj silná zbraň. Vie otvoriť ľuďom oči a tiež vie potešiť alebo rozosmiať. Funguje ako liek.
Túto výstavu zloženú s niekoľkých tematických súborov by som teda nazval „FOTKA AKO ZBRAŇ, FOTKA AKO LIEK“.

 

War is not over yet
Séria zachytáva ženy vojačky vo vojnovej zóne v Donbasu (Donetsk a Luhanská oblasť), ktoré bojujú proti ruskej agresii a zachytáva ich každodenný život. Jedna z hlavných hrdiniek je Julia (22) z Ruska, ktorá sa pridala na ukrajinskú stranu.

 

LIFE IS GOOD
Je satirická foto séria (od 2012 do dnes), ktorá zabíja stereotypy, núti sa zamyslieť, otvoriť oči alebo len môže rozosmiať. Niektoré scény sú založené na happeningu. V spolupráci s dobrovolníkama. EÚ, USA, Ukraine, Ethiopia

 

Rap is our religion
Séria zachytáva to, že rap nie je len hudobný štýl ale je to spôsob žitia, spôsob dýchania, je to ich viera. Zachytáva životy amerických raperov v mestách ako je Detroit, v NY Brooklyn a Bronx a v Baltimore.

 

Jah People
Fotografie zo života žijúcich legiend jamajského reggae a taktiež život Rastafariáni.